Kategorie
Uncategorized

Moda


Moda kołem się toczy, to bezsprzeczne. Style pojawiają się, znikają i znowu wracają po paru latach.

Siódma dekada dwudziestego wieku to, jeżeli chodzi o spodnie moda na tak zwane dzwony. Były to spodnie węższe u góry i rozszerzane na dole. Moda na nie powróciła w dziewiątej dekadzie dwudziestego wieku. Znowu ostatnio tu i ówdzie widać ów fason.

W latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku modne były bardzo opięte i trochę za krótkie spodnie. Ta tendencja znowu powróciła w ostatnich latach. Stanowiła część stylu nazywanego slim, który charakteryzował się również przylegającymi marynarkami.

W latach czterdziestych ubiegłego wieku popularne były bardzo szerokie marynarki i bardzo obfite – na całej długości, spodnie. Wydaje się, że blisko tego trendu były garnitury w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku i w następnej dekadzie. Aczkolwiek spodnie jeansowe to w latach dziewięćdziesiątych wspomniane wyżej dzwony.

Czwarta dekada ubiegłego stulecia to, jeżeli chodzi o fryzury męskie moda na dłuższe włosy u góry i podcięte z tyłu i z boków. Ta moda powróciła powtórnie w latach dziewięćdziesiątych i niedawno, słowem na początku lat dwudziestych naszego stulecia również widać ten styl.

https://dantex-moda.pl

 

 

..