Kategorie
Uroda

Makijaż – garść istotnych wskazówek

https://www.makijaz.info.pl/regeneracja-i-hartowanie-ciala-sprawdz-co-poleca-wim-hof/

Wybór koloru podkładu.

Chcąc uzyskać jak najbardziej naturalny rezultat, należy dużą wagę przyłożyć do wyboru właściwego odcienia fluidu. Sprawdźmy, jakie mamy opcje do wyboru.  Następnie wykorzystajmy poniższe wskazówki, by sięgnąć po produkt, który dobrze zadziała na naszą urodę.

Zanim jednak zaczniemy swoje poszukiwania, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej skórze i spróbujmy samemu określić jej ogólny typ. Wyodrębniamy trzy podstawowe typy cery. Są to: cera tłusta, mieszana i sucha. Istnieją specjalistyczne podkłady do twarzy dostosowujące się do każdej z nich, ale zanim z któregoś z nich skorzystamy, nieodzownie przedtem sprawdźmy jego kolor. Kolorowe kosmetyki występują niejednokrotnie w różnych tonacjach. Najczęściej jest ich kilka bądź kilkanaście do wyboru, zatem każdemu kolorowi musimy przyjrzeć się z bliska, a potem wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej cery. Następnie winnaś sprawdzić wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednak na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnyśmy go sprawdzać na skórze dłoni. Jeśli jednak już musimy to zrobić, ponieważ udałyśmy się do drogerii w pełnym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, by podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Nader dobrze jest weryfikować podkład przez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy sprawdzimy, czy zgrywa się on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom koloru podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to poważny błąd.

Istnieją również pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych mogą skutecznie radzić sobie z ukrywaniem małych i dużych przebarwień. Najczęściej mają one żółtą tonację. Świetnie zakrywają zaczerwienienia i inne przebarwienia. Jeśli takich niedoskonałości mamy niemało na twarzy, wystrzegajmy się podkładów o różowym zabarwieniu, albowiem one jedynie uwydatnią defekty naszej cery.

Makijaż brwi – wskazówki

Makijaż brwi stanowi dla ciebie nieodgadniony rejon  i sądzisz, że absolutnie nie nauczysz się go właściwie wykonywać? Zamiast od razu zakładać swoją klęskę, rozpocznij ćwiczyć, bo to właśnie praktyka formuje specjalistę. A ten typ makijażu jedynie na pierwszy rzut oka wygląda na nieprosty. W rzeczywistości, kiedy już ogarniesz określone podstawy, będziesz potrafiła pomalować swoje brwi w ciągu ledwie kilku minut – i to choćby podczas podróży pociągiem do pracy.

Daj sobie jednakże nieco czasu na te ćwiczenia. Jeśli dzierżysz pomadę lub cień do brwi pierwszy raz w życiu, nie powinnaś raczej robić sobie nimi makijażu, jeżeli za parę minut musisz wyjść do pracy lub na uczelnię. Wyszukaj sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wówczas zasiądź na spokojnie przed lustrem i oceń, jak w ogóle wyglądają twoje brwi, jeżeli są pomalowane. Musisz wyszkolić się podkreślać ich naturalny kształt i ogólny wygląd. Jeśli uda ci się właściwie pomalować brwi, obrys twojej twarzy od razu ulegnie poprawie, natomiast spojrzenie nabierze wyrazistej głębi.

Istnieją różne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – ale zanim zabierzesz się za nabywanie i testowanie tych wszystkich wyrobów, powinnaś sięgnąć raczej po zasadnicze akcesorium, jakim jest zwyczajna prosta szczoteczka do brwi. Zacznij ją po prostu ujarzmiać. Na nakładanie koloru przyjdzie jeszcze czas, a początkowo spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je codziennie czesać. Możesz też nakładać na nie małą ilość specjalnego żelu lub zwykłej wazeliny i dopiero wtenczas zaczesywać je w kierunku ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast ułożyć ku górze. Dzięki temu zyskają one bardziej naturalny wygląd.

Technik malowania brwi jest natomiast tak dużo. Trudno powiedzieć, która z nich byłaby dla ciebie najwłaściwsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu przetestować na sobie i zobaczyć, jaka technika jest dla ciebie najodpowiedniejsza. Przetestuj również różne kosmetyki do brwi i nie limituj się jedynie do klasycznej kredki. Najprawdopodobniej dużo fajniejszy efekt osiągniesz w momencie, jak pokryjesz włoski pomadą w ciemniejszym kolorze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *